Ви коли-небудь замислювалися, яка частина бюджету йде у вас на продукти, скільки ви витрачаєте на придбання їжі? Чи можна купити в наших магазинах чи на ринках корисні та якісні продукти, при цьому не витрачаючи багато коштів? "Нереально!" - Скажете ви.

A вважає, що можна харчуватися повноцінно, при цьому істотно скоротивши свої витрати на придбання продуктів харчування.

Трохи фактів

Статистика говорить про те, що європейці витрачають на продукти близько чверті сімейного бюджету, в той час як росіяни - до половини його. І це зовсім не тому, що у них рівень зарплат вищий, а тому, що багато хто з нас думають, що якщо продукти дешеві, вони неякісні або нездорові.

Звичайно, це частково вірно, і іноді дешеві продукти не дуже корисні. Однак не всі групи товарів можна віднести до дорогих і одночасно здоровим. Як же тоді бути? Що купувати?

Підійдіть до покупок здраво. Навчіться правильно вибирати здорові продукти, віддавайте перевагу їжі, приготованої власноруч - і навчитеся економити.

Через брак грошей люди часто починають їсти те, що дозволяють їм кошти, а не те, що необхідно для здоров'я, вважаючи , що здорові продукти їм не по кишені. Однак здорове харчування ніяк не залежить від рівня добробуту: можна, маючи мільйони, харчуватися абсолютно неправильно, дорогими, але не менш шкідливими для здоров'я продуктами.

З двох варіантів

Здорове дешеве харчування. Завжди необхідно думати про користь харчування, обираючи собі продукти - чіпси чи шоколадний батончик недорогі, стоять у межах 50 рублів, ними можна перекусити, але! За вартістю вони рівні одному великому яблуку і одному, а перекусити фруктами набагато корисніше для здоров'я - вони будуть такими ж ситними, але набагато менш калорійними.

Хороша ковбаса коштує не менше 300 рублів, але в ній всього 30% м'яса, це в кращому випадку, інше - дешевий жир, крохмаль, соя, барвники, консерванти та т.д. Кілограм пісної свинини коштує приблизно стільки ж, але якщо ви запече його в духовці, наріжете тонкими скибками і зробите-який бутерброд - ви отримаєте 100% м'яса замість 30%, заощадивши у такий спосіб.

Крім того, м'ясом ви наїстеся набагато швидше, так як в ковбасі багато солі, стимуляторів і підсилювачів смаків, які змушують наш організм їсти більше.

Котлети, тефтелі або пельмені в магазині коштують від 100 до 200 рублів за кілограм, при цьому в них відсоток м'яса також не перевищує 30%, багато жирів, соєвих добавок, солі і спецій. Кілограм м'ясного фаршу коштує приблизно стільки ж, але котлет з нього, при додаванні овочів, яйця і спецій, вийде набагато більше.

Крім того, такі котлети корисні для здоров'я, не дратують травлення і не викличуть алергію через хімічних домішок у вигляді глютамат натрію або консервантів. Можна приготувати напівфабрикати самостійно і заморозити їх, це вирішить проблему "що приготувати" після повернення з роботи.

Субпродукти - дуже хороший варіант, вони дешевші м'яса, але по живильній цінності мало йому поступаються, а іноді навіть перевершують. Крім рагу і гуляшів, з них можна зробити фарш, паштет або зварити суп.

за вартістю в десять разів дешевше магазинного, і ви точно знаєте, що окрім печінки, овочів, спецій і ложки борошна в нього нічого не додавали. Котлети з серця з морквою по харчової цінності поза конкуренцією, а за вартістю вони виходять в два рази дешевше магазинних котлет.


Не женіться за упаковкою

Супермаркети влаштовані так, що на самі видні місця і найзручніші полки виставляють товари не найдешевші і не найкорисніші, але в яскравих упаковках, що притягують погляд. Розберемо це на прикладі крупи.

Здорове дешеве харчування. Пройдіть по бакалійних відділу - перед вашими очима стоять рис, гречка, пшоно в коробочках з красивими картинками , вартість починається від 50 рублів і вище за 400 грамів. На упаковках зазначено: рис пропарений, шліфований, гречка обсмажена, пшоно промите. Але корисної є не обсмажена гречка, нешліфований рис і пшоно.

Опустіть погляд на одну-дві полиці нижче: там лежать такі ж крупи в прозорих пачках або розфасовані в поліетиленові пакети. Порівняємо ціни - пакети по 900 грамів і 1 кілограму коштують дешевше, а враховуючи, що пачка в 400 грамів менше в два рази, підсумкова різниця вартості наявності. При цьому крупи не схильні ніякої обробці - а значить, містять максимум поживних речовин.

Аналогічно і з макаронами: саме основне, що необхідно шукати на етикетці - це напис "зроблено з твердих сортів пшениці". Місцеві виробники найчастіше економлять на коробках, так як товар не потрібно далеко возити, а це здешевлює продукцію в три-п'ять разів.

Крім того, герметичні непрозорі коробки не дозволять вам візуально оцінити якість зерна або макаронів, чи багато там поколоти зерен, чи немає усередині нальоту, цвілі або шкідників.

Виходячи зі знань про здорове харчування, корисні ті овочі і фрукти, які виросли в радіусі до 200 кілометрів від місця, де людина народилася і живе постійно.

Місцеві виробників не витрачають кошти на доставку та упаковку товару, але місцеві яблука, і огірки не настільки красиві, як імпортні. Зате у них є дві незаперечні плюси - їх не обробляють консервантами, і вони набагато дешевше. У сезон їжте їх вдосталь, а також, заморожуйте або заготовлюйте іншим способом. Це і дешевше, і, безсумнівно, корисніше для вашого здоров'я.

Здорове дешеве харчування. Те ж стосується і молочних продуктів. Нам навіюється з екранів телевізора про користь молока та йогуртів конкретних виробників, але вони не можуть фізично доставити в усі точки Росії абсолютно свіжий живий продукт. Таке молоко і молочні продукти мають консерванти, а значить, вони не настільки корисні. Крім того, пластикові упаковки, реклама та перевезення роблять продукти дорожче на 70-100%.

На нижніх полицях молочних відділів лежать зазвичай молочні пакети або коробочки місцевих виробників, термін придатності яких не перевищує 3-5 днів. Так які з цих молочних продуктів корисніше? А варто місцеве молоко на порядок дешевше.

Як купувати правильно?

Есть кілька правил, які допоможуть купувати дешевше:

  • складіть два однакових списку і сходіть в два найближчих магазина, будинки порівняйте списки за сумою, оберіть магазин, в якому відсоток дешевих товарів рівної якості більше ,
  • ходите в магазин зі списком, нічого не купуючи поверх нього,
  • робіть покупки раз на тиждень, так витрачається менше коштів,
  • користуйтеся дисконтними картами,
  • ходите в магазин тільки на ситий шлунок, інакше накупите багато зайвого,
  • не женіться за рекламою, читайте етикетки і беріть те, у чому менше "хімії".

Скільки ви витрачаєте на місяць на їжу?